hrad Rožmberk

hrad Rožmberk

Někdejší rodové sídlo Rožmberků sestávalo ze dvou částí - Horního a Dolního hradu. Starší Horní hrad vznikl ve 13. století, ale krutě jej postihl požár v roce 1522. Zachovala se pouze válcová věž Jakobínka. Dolní hrad byl vybudován v 1. polovině 14. století, v 16. století byl přestavěn v renesanční zámek s fasádou zdobenou sgrafity. V 19. století jeho podobu ovlivnila romantická novogotika. Tehdy byla zvýšena i jedna z věží, dnes zpřístupněná jako vyhlídková.
Pro návštěvu hradu si můžete vybrat některou z prohlídkových tras. Prohlédnete si cenné sbírky obrazů, zbraní, nábytku, porcelánu a skla v reprezentačních i soukromých komnatách. Zajímavou atrakcí je katovna se zařízením, které si návštěvníci mohou i vyzkoušet.
V průběhu roka se na hradě pořádají různé programy, jako například šermířské představení pro děti, divadelní představení nebo večerní kostýmované prohlídky.

Použitá fototechnika: Nikon D800 / Nikkor 24-70/2.8

Klíčová slova: Rožmberk, nad Vltavou, hrad, řeka, Vltava

Zobrazeno: 2061 ×

Váš komentář k fotografii

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
71819920
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Pod touto fotografií se nenacházejí žádné záznamy.