Bečov nad Teplou

Bečov nad Teplou

Ačkoliv město Bečov nad Teplou oplývá bohatými dějinami a kulturními či přírodními památkami, hlavním turistickým lákadlem je bezesporu soubor výjimečných historických a uměleckých architektur, z nichž nejcennější je gotický hrad, renesanční palác a barokní zámek.
Jsou zde pro vás připraveny tři prohlídkové okruhy. První okruh vás seznámí s druhou nejcennější zlatnickou památku v ČR - relikviáře sv. Maura. Trasa vede pěti místnostmi, kde vám bude představena historie, fotografie a samotný relikviář.
Druhý okruh vás provede zámeckými interiéry. Formou náznakové instalace je prezentován vzhled historických interiérů dolního barokního zámku v 19. století. Expozice je převážně tvořena původním mobiliářem.
Třetí okruh s názvem "Relikviář pro každého" seznámí děti se základními pojmy dané problematiky, jako např. relikviář, relikvie, světec apod.
Brzy se otevře i hradní prohlídkový okruh, který by měl představit stavebně historický vývoj hradu

Použitá fototechnika: Nikon D800 / Nikkor 16-35/4 / Gitzo MT3542L

Klíčová slova: Bečov nad Teplou, hrad, zámek, zrcadlení, palác

Zobrazeno: 2467 ×

Váš komentář k fotografii

Pište prosím jen komentáře, kterými se vyjadřujete k tématu. Políčka označená červenou hvězdičkou jsou povinná a bez jejich vyplnění nebude Váš text uložen v databázi. viz nápověda


*
*
220793
*
:-) :-D :-| :-( ;-) ;-D :cool:
Pod touto fotografií se nenacházejí žádné záznamy.